Menu

MATI czyli przede wszystkim remonty duże i małe

ale też renowacje i recykling oraz różne inne drobniejsze zabawy w rękodzieło.

Na kolorowo

matiremontyiinne

Remont mieszkania w bloku był pozornie prostą sprawą. Gładzie, wylewki, nowe drzwi wewnętrzne. Same oczywiste i proste prace. Do czasu... Właściciele mieszkania mieli bardzo oryginalną wizję głównej ściany w salonie. Wymarzyli sobie nieregularne poziome pasy w różnych odcieniach zieleni i szarości (być może chodziło o dopasowanie do ulubionej sukienki...).

20161225_2202271

Tapety zdecydowanie nie chcieli. Podawali najróżniejsze powody, nie i już :-)

Wszystkie ściany salonu na początek zostały pomalowane na jednolite kolory. Ta sama farba została potem użyta do malowania pasów. Najtrudniejsze było wyznaczenie idealnie poziomych równoległych linii. Tutaj każda, nawet minimalna niedokładność była by od razu widoczna. Nie było miejsca na żaden błąd. Zabawa z jedną ścianą trwała dwa dni :-) .

Malowanie było pracochłonne, ale efekt końcowy wart był włożonej pracy. Inwestorzy zostali w pełni usatysfakcjonowani. Zadowoleni i przekonani o trafności wyboru - jakże wstępnie ryzykownej - techniki dekoracji ściany.

 

Podstawę stanowiło wyrysowanie pierwszej, idealnie poziomej linii na dole ściany. Oczywiście ponieważ w trakcie wcześniejszego remontu poziomowane były również sufity, mieliśmy pewność, że poziom wyznaczony przy podłodze będzie równoległy do linii sufitu (jeżeli nie mamy tej pewności, wyznaczanie poziomów lepiej zacząć od góry, od linii łączenia sufitu z malowana ścianą).

Po wyznaczeniu tej pierwszej bazowej linii, kolejne były odmierzane przy pomocy miarki i sznurka traserskiego, a następnie oklejane taśmą. Po oklejeniu wszystkich linii, pasy zostały dwukrotnie zamalowane. Oczywiście ilość równocześnie używanych kolorów farby wymagała użycia odpowiedniej ilości kuwet i wałków...IMG_20160824_133046

IMG_20160824_133101

IMG_20160825_142458

IMG_20160825_142452

Do wstępnego wyznaczenia linii oczywiście można użyć poziomicy laserowej, która w znacznym stopniu przyspieszy tempo prac przygotowawczych. Ale niestety zabawę w oklejanie taśmą maskującą i tak trzeba przejść :-)

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [DW] *.internetdsl.tpnet.pl

    Pięknie to wygląda! Ale ja osobiście jednak wybrałabym tapetę, bo na pewno mniej pracy by z nią było :)

  • Gość: [Inwestorka] 31.178.10.*

    Ściana jest rewelacyjna!! I nam inwestorom i wszystkim odwiedzającym bardzo się podoba. Warta była każdej złotówki :). To fakt, że z tapetą byłoby łatwiej. Ale jeszcze nikt nie stworzył dokładnie takiej tepety :)...

© MATI czyli przede wszystkim remonty duże i małe
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci